Проєкти

Laboratory of Creative Works (Молодіжний обмін Україна-Норвегія за програмою Еразмус+)

Проєкт “Лабораторія творчих робіт” має на меті надати досвід міжкультурного обміну між норвезькою та українською молоддю віком від 16 до 22 років.
Це проект орагізує фестиваль”Laterna Magica” та Vesterålen kommunalt oppgavefellesskap for kultur (Норвегія) спільно з Молодіжним драматичним театром “АмаТеа” (Україна). Лабораторія має на меті об’єднати учасників, які беруть участь у театральних та мистецьких проєктах обох організацій.

За допомогою лабораторного підходу молодь пройде через усі етапи спільного творчого процесу на шляху до створення фільму чи анімації. Проект має на меті розширити можливості молоді, стимулювати їхнє почуття інклюзивної
залученості та зміцнити їхню творчість і навички, використовуючи цифрові та нецифрові техніки.

Проєкт відбувся у Вестеролені, Норвегія, з 11 по 18 серпня та об’єднав 16 учасників з України та Норвегії.

У липні 2024 відбувся підготовчий етап – представники “АмаТеа” відвідали норвезьких колег для узгодження плану проведення молодіжного обміну та відчули усю красу суворго норвезького літа:)

“Ми творимо світ” (Культура допомагає/Culture Helps)

З січня по квітень 2024 ми працювали над проєктом “Ми творимо світ”. Учасниками стали родини з дітьми, що були змушені залишити дім через війну росії проти України, та зараз проживають у Чернігові.

У кінці січня – лютому учасники проєкту відвідали три екскурсії з чернігівським екскурсоводом Володимиром Пилипенком та познайомилися з історією міста. З лютого по квітень родини працювали над створенням власних «театрів вдома» на щотижневих майстер класах з Оленою Росстальною та Катериною Янчук. Разом ми вчилися створювати історії, робити ескізи персонажів, шити, робити декорації. Усі заняття відбувалися в Art and Media Hub Чернігівського обласного художнього музею імені Г.Галагана. 

Учасники проєкту створили ддесять вистав та домашніх театрів, що згодом можуть доповнюватися іншими персонажами та декораціями. Після презентації вистав декорації-макети та персонажі «театрів вдома» знаходяться на виставці у музеї до початку травня 2024. 

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки «Culture Helps /
Культура допомагає» — проєкту, що співфінансується Європейським
Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки
українських переміщених осіб та українського культурного та
креативного секторів. Проєкт реалізовується Інша Освіта (UA) та
zusa (DE).

Світлини Владислава Савенка

Підготовка молодіжного обміну за програмою Erasmus+

У червні 2023 голова ГО “Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” взяла участь у тренінгу з написання грантових заявок на участь у програмі молоідіжних обмінів Еразмус+ та нетворкінгу у м.Тбілісі (Грузія). Після успішного проходження тренінгу організація продовжила працювати над грантовою заявкою спільно з партнерською організацією з Норвегії Vesterålen kommunalt oppgavefellesskap for kultur в м.Осло (Норвегія). В грудні 2023 спільну заявку на проведення молодіжного обміну було схвалено, тож зараз ми готуємся до проведення молодіжного обміну 2024.

“Пропаганда: розуміти, щоб розпізнавати”

У 2022 році ГО працювала над освітньо-мистецьким проєктом “Пропаганда: Розуміти, щоб Розпізнавати”, який отримав грантову підтимку European Cultural Foundationhttps://culturalfoundation.eu/stories/cosround6-youth-drama-theatre-amatea/. Разом з викладачами учасники проєкту вчилися писати сценарії до коротких відео; досліджували приклади використання пропанагди у скульптурі, архітектурі, живописі, літературі та карикатурі; створили власні відео, в яких заналізували цікаві приклади використання пропаганди в українській та європейській культурі.

VAHA HUBS

2019-2022 організація працювала над великим грантовим проєктом VAHA HUBS у партнерстві з Чернігівським обласним художнім музеєм та партнерськмим організацями з Португалії та Туреччини. https://vahahubs.org/hubs/chernihiv-hub

9 Meetings/I am (here)

2019 – 2020 Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” брав участь у реалізації міжнародного грантового проєкту за програмою Tandem Ukraine 9 Meetings/I am (here)https://www.tandemforculture.org/collaborations/i-am-here/

Співпраця партнерів з України, Білорусі та Болгарії мала на меті дослідити феномен ізоляції, самотності та невидимості в суспільстві через роботу з кількома цільовими групами (мігранти, люди похилого віку, люди з інвалідністю тощо). Оскільки реалізація проєкту припала на час пандемії, оригінальна ідея була змінена. Результатом колаборації з партнерськими організацями з України, Болгарії та Білорусі стало створення документальної онлайн інсталяції.

Real Stories

2018-2019 Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” працював над реалізацією грантового проєкту Real Stories за програмою Active Citizens від Британської Ради в Україні.

Проєкт реалізовувався на базі КП Ніжинської міської ради “Інклюзивно-ресурсний центр” (м. Ніжин). Метою проекту була допомога в організації роботи інклюзивно-ресурсного центру через створення літературно-театралізованих вистав з елементами арт-терапевтичних майстер-класів для дітей (молодшого шкільного та дошкільного віку) з особливими освітніми потребами. Цей проєкт став першим успішним прикладом співпраці регіональної громади в культурно-просвітницькій діяльності, він суттєво сприяв згуртуванню сімей зі схожими проблемами через їх участь у спільних заходах та велику зацікавленість батьків.
Проєкт презентував форми та методи роботи в театрально-педагогічному та арт-терапевтичному напрямку, які використовуються в неформальній освіті і зараз включені в роботу інклюзивно-ресурсного центру в Ніжині.

Смакуй поезію з нами

2018-2019 Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” спільно з Library Art Cetner (Чернігів) працював над літературно-мистецькими зустрічами, що були присвячені творчості європейських та українських поетів (П.Целана, Дж.Толкіна, Ф.Г.Лорки та ін.). Над проєктом працювали Олена Росстальна, Ольга Мелашенко, Родіон Сичов, Ілля Гергуль

Світовий театр : Розмова на прикладі

2018 – 2019 Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” спільно з Library Art Center (Чернігів) проводив відкриті лекції з історії світового театру (античний театр, середньовічний театр, театр доби Відродження, комедія дель-арте тощо).

Лекторка – канд. філологічних наук Олена Росстальна

Andersen Modern

2020 Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” створив проєкт до дня народження видатного данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Проєкт поєднав фото та аудіо версії казок Андерсена. Фото – Михайло Паханов

The Different Stages

Ідея проєкту «Різні сцени – Неупереджений погляд», який апелює до спільного епізоду в історії України та країн Скандинавії, виникла 2016 року на програмі міжнародного культурного обміну в Україні.

Куратори Нік Дольфстром (Швеція) та Олена Росстальна (Україна) успішно презентували різні етапи проекту (тренінги, вистави, наукові та педагогічні наробки) в культурних та освітніх установах Німеччини, Швеції та Швейцарії. 2018 проєкт став одним із переможців “Бюджету участі” в Чернігові. Влітку 2018 року виставу було презентовано у Королівському палаці у Стокгольмі, а восени в Чернігові. Також відбулася премє ‘єра музичного наративу “Інгігерда”.

Проєкт офіційно включено до європейської програми «2018 – Рік Культурної Спадщини в Європі».

Ніч в музеї

Кілька років поспіль Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” брав участь у мистецьких подіях в Чернігівському обласному художньому музеї та Чернігівському обласному історичному музеї.

Паперові фантазії

З 2016 року Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” працює над експериментальним проєктом “Паперові фантазії”. Проєкт поєднує проведення арт терапевтичних занять, тренінгів і майстеркласів, а також створення вистав з використанням екологічних матеріалів, що слугують для створення декорацій, костюмів та “оживлення” дії.

uk