Про нас

Молодіжний драматичний театр «АмаТеа» засновано 2006 року як незалежний театр, з 2013 року «АмаТеа» працює як громадська організація. З 2018 року «АмаТеа» входить до Асоціації Українських Незалежних театрів.

За роки роботи створено більше 30 вистав за творами західноєвропейських та українських драматургів та реалізовано багато міжнародних проектів у співпраці з незалежними театрами та культурно-освітніми закладами зі Швеції, Норвегії, Швейцарії, Ірландії, Болгарії, Фінляндії, Польщі, Потругалії та Туреччини.

Окрім створення вистав ГО “Молодіжний драматичний театр “АмаТеа” працює над освітньо-мистецькими проєктами для дітей та молоді та бере участь у реалізації кількох міжнародних проєктів разом із партнерськими організацаціями з Європи.

2024 року організація була запрошена до участі у World Systemic Forumhttps://thesystemchange.org/2024/01/12/wsf-2024-new-culture-contexts-topic-overview/ у Ліхтенштейні та Швейцарії для участі у панельній дискусії “New Culture Contexts”

Photos by World Systemic Forum

2022 року організація отримала спеціальну відзнаку Creativity Pioneers Fundhttps://moleskinefoundation.org/folios-5/ від Moleskine Foundation (Італія) за значний внесок у роботу з молоддю в часи кризи. У жовтні 2023 представники організації були запрошені на конференцію Creativity Revival в Мілан. Голова ГО Олена Росстальна провела майстер класи “Art and Drama for Changemaking” та була спікеркою на панельній дискусії Can Creativity Change the World

photo by Luca Dimoon, courtesy of Moleskine Foundation

У 2022 році ГО працювала над освітньо-мистецьким проєктом “Пропаганда: Розуміти, щоб Розпізнавати”, який отримав грантову підтимку European Cultural Foundationhttps://culturalfoundation.eu/stories/cosround6-youth-drama-theatre-amatea/ . Разом з викладачами учасники проєкту вчилися писати сценарії до коротких відео; досліджували приклади використання пропанагди у скульптурі, архітектурі, живописі, літературі та карикатурі; створили власні відео, в яких заналізували цікаві приклади використання пропаганди в українській та європейській культурі.

2019-2022 організація працювала над великим грантовим проєктом VAHA HUBS у партнерстві з Чернігівським обласним художнім музеєм та партнерськмим організацями з Португалії та Туреччини.

На першому етапі проєкту у Чернігові було проведено 16 тренінгів та майстер класів, лекцій та он-лайн розмов, присвячених розвитку креативності, критичного мислення, медіа грамотності тощо.

На другому етапі проєкту, що був присвячений історіям внутрішньо переміщених осіб та переосмисленню ролі культурної спідщини в часи війни, було створено 3 виставки документальної фотографії та два документальних фільми. Виставки відбулися в м.Порту (Португалія), м.Чернігові (Україна) та м.Діярбакір (Туреччина). Документальний фільм про знищення культурної спадщини Чернігова під час російсько-української війни був представлений на Веніціанському Бієнале.

uk