Вистави
 31 ЧЕРВНЯ (за повістю Дж.Б.Прістлі)

 Два світи – сучасний та середньовічний – химерно переплітаються одного чарівного місячного дня, 31 червня, щоб поєднати серця Сема –

романтичного художника з 21 сторіччя, з мрійливою Мелісентою –  принцесою часів Короля Артура. Для того, щоб бути разом, героям доводиться витримати чимало випробувань, довести вірність своїм почуттям, подолати інтриги придворних дам та капості злих чаклунів… Але хіба страшно вийти на бій з драконом, якщо в нагороду можеш отримати не лише лицарський титул, але й руку коханої?

  

  Антігона (Ж.Ануй)

 Відомий французький драматург дає нам змогу побачити одну з найвидатніших трагедій античності в дещо іншому світлі. Це, найперше, вистава про самотність: самотність серед натовпу, самотність у тиші порожньої кімнати, самотність напередодні найважливішого вибору у житті, самотність перед обличчям смерті… Дочка царя Едіпа, Антігона, мусить обирати між боргом честі та власними бажаннями. Чи лишиться вона вірною собі? Й чого прагне її юна душа насправді?

 

  
  Як важливо бути серйозним (О.Уайльд)
  Одна з перлин світової драматургії, що й до сьогодні не втратила блиску своєї актуальності, гармонійно поєднує у собі витончену іронію, колоритні характери та вишуканий гумор. Головні герої невимушено вигадали для себе нове життя, та чи вдасться їм з таким саме блискучим аристократизмом подолати перешкоди у реальності?  Чи легко бути двома людьми одночасно, при цьому зберігаючи джентльменські манери? Чи можна покохати справжню людину під яскравою маскою, відкинувши власні фантазії про неї? Про все це розповість наша вистава.

 Вдови (С.Мрожек) 
 
 Трагікомедія «Вдови» за п’єсою польського драматурга С. Мрожека –одночасно загадкова, кумедна та сумна історія про незвичайну подію, що сталася одного дня у кафе. Заплутана фабула, неочікувана розв'язка, майстерні діалоги, – це «Вдови». Долі незнайомих людей у ритмі танго сплітаються в нитку, що веде до однієї-єдиної постаті. Чиє ж обличчя ховається під маскою?


 

  
 Кенотаф або Одіссей та його жінки (О.Бейдерман) 
  Одіссей – герой Троянської війни та автор проекту «Троянський кінь», що допоміг багатостраждальним грекам врешті отримати перемогу під неприступними стінами Іліону – повертається додому до коханої дружини Пенелопи опісля 20 років поневірянь. Але сімейній ідилії заважають жінки, з якими наш герой мав стосунки протягом своїх подорожей, і яким одночасно спало на думку навідатися до коханого на Ітаку. Яким же був справжній шлях Одіссея? Іронічне трактування безсмертної Гомерівської поеми не залишить байдужим нікого.

  
 Кароль (С.Мрожек) 
  До окуліста на прийом потрапляє незвичайний тандем: підсліпуватий стариган з рушницею та його дивакуватий онук. Їм конче необхідно отримати від лікаря рецепт на окуляри, потрібні для виконання таємничої суперважливої місії, і вони не зупиняться ні перед чим. Здавалося б, сюжет досить простий, втім під цією показною прозорістю ховається дещо набагато серйозніше. Вистава порушує питання людської порядності, чесності, принциповості, такі актуальні у наші часи.


 FLEURS de VIE (Л.Франчіні) 
  Чи часто ми замислюємось, що уособлюють квіти? Троянду вважають символом кохання, Маргаритку – втіленням сором’язливості. Але ж ще є Ірис, Лілія, Братки, Петунія, Тюльпан... Що вийде, коли зібрати їх разом?

Отримаємо неймовірну історію кохання, де головними героями є імператриця Єлизавета Баварська, дружина імператора Франца Йосипа І, сам імператор, безіменний австрійський художник та його прекрасна дружина Маргарита. На вас чекають бали, прийоми, дами у розкішних сукнях, галантні кавалери та блиск європейських палаців у поєднанні з чарівними пейзажами австрійської провінції.

  
  Віяло на запоруку кохання (Ю.Місіма)
  П’єса японського драматурга сповнена протиріч, загадок та символів. Людська душа – напрочуд крихка і ніжна, і її так легко зламати брехнею. Душу, скаламучену зрадою, уже неможливо зробити чистою. А обіцянки, що виконуються запізно, вартують не більш за опале осіннє листя, котре помирає під ногами самотніх людей, які не чекають більше ні на що, окрім смерті. Зрештою, добро та зло – дуже відносні категорії…

  Лицарі Круглого столу (Ж.Кокто)
  Мороки, наслані злим чаклуном Мерліном, перетворюють пишне та величне  королівство Камелот на сонну пустелю, позбавлену кольорів, радості та пташиного співу. Облуда та брехня витісняють із сердець Артурового оточення все чисте й щире, що колись там сяяло й квітло. Темрява ось-ось подолає навіть найблагородніших… Чи зможуть звитяга, хоробрість та справжнє кохання здолати зраду та підлість? Чи стане сил останньому безгрішному серцю розвіяти пітьму та вказати загубленим душам шлях до спасіння?

До вашої уваги – сучасна інтерпретація середньовічної легенди про пошуки Граалю, подвиги лицарів Круглого столу та трагічне кохання королеви Гвіневри й Ланцелота.


  
 Живий портрет (А.Морето) 
  Іспанія 17 століття – це прекрасні дами, благородні кавалери, палаючі пристрасті, шалене кохання та суворі звичаї, що далеко не завжди дозволяють коханим поєднувати серця… Родинні таємниці, дуелі, інтриги хитромудрого слуги та заборонене кохання, що долає на своєму шляху усі перешкоди, вишукані вірші та запальне фламенко – усе це чекає на Вас у комедії «Живий портрет» за твором іспанського драматурга Агустина Морето. 

  
 Мовчання (Ж.Вормс) 
  Вистава «Мовчання», створена за мотивами твору французької письменниці, представниці театру абсурду, Жанін Вормс, складається з дев’яти мініатюр, об’єднаних підзаголовком «трагедії-хвилинки». Агресивні й жорсткі, іноді саркастично-іронічні, мініатюри відтворюють окремі епізоди повсякденного життя, сповнені ідеєю абсурдності людського існування. Герої твору намагаються віднайти своє місце в цьому світі, заслужити право на щастя, але роблять це в доволі незвичайний спосіб, руйнуючи не лише своє життя, але й життя тих, хто їх оточує.

  
  Вічність та ще один день (М.Павич)
  Кохання, що сильніше за смерть, спроби людини переступити межі дозволеного Богом, щоб самій наблизитись до Творця, містичні збіги обставин та подій, вчинки, що впливають на життя цілого покоління, варіативність майбутнього… Кожен обирає історію за власним смаком, компонуючи на свій розсуд елементи цього нелінійного твору сербського генія, адже пізнання вічності та істини – інтимний індивідуальний процес. Ми не нав’язуємо своє бачення, а лише трохи піднімаємо завісу.

  
  Таке собі життя (Вистава-враження)
  Наше життя сповнене цікавими подіями, незабутніми зустрічами, мріями, почуттями, враженнями. Деякі з них ми швидко забуваємо, проте деякі залишаються назавжди. Можливо, на старому запиленому горищі сховано більше, ніж нам здається? Інколи достатньо одного погляду на просту річ, щоб перед очима яскравими барвами засяяла прекрасна картина минулого, безсмертного і вічно молодого.
 

 
                        "Усе починається з мене"
Екоманіфест «Усе починається з мене» - п’ять п’єс драматургів із США, Канади, Індії, Іраку та Великої Британії, об’єднані в експериментальну драматично-пластичну виставу.
  Віяло на запоруку кохання (Ю.Місіма)
  У 2017 році виставу було вдруге представлено глядачам з частково зміненим акторським складом у приміщенні Чернігівського обласного художнього музею імені Г.Галагана. 
  
 Полювання на мисливця (В. Мастросімон)
 


Це історія про сміх і байдужість, про приниження і покарання, про жахливі наслідки кошмарних вчинків. Головний герой, студент коледжу, має знайти відповідь на запитання «Як жити з тим, що вже не можна змінити?». Соціальна драма порушує проблеми насильства та відповідальності за скоєні вчинки.  

Інгігерда (експериментальна вистава-дискусія)
  Вистава створена митцями трьох країн у проекті «Різні сцени – Неупереджений погляд», що реалізується «Молодіжним драматичним театром «АмаТеа» (Україна, Чернігів) та організацією «Ініціативи змін» (Швеція). Проект офіційно включено до європейської програми «2018 – Рік Культурної Спадщини в Європі». 

  

"Синій птах" (вистава-квест за твором М.Метерлінка)
  «Синій птах» вистава-квест за твором Моріса Метерлінка, що розповідає про пошук мрії та пригоди героїв. Разом з героями глядачі блукають музейними залами. Вистава створена за підтримки Чернігівського обласного художнього музею.
  
 

  "Хапай   злодія!" (Держи вора!) - історія одного пограбування за п'єсою Д.Фо


Одного дня злодій Анжело Торнаті вирішує пограбувати будинок заможного пана, натомість прозаїчне пограбування обертається на кумедний фарс з елементами сімейної драми, адже злочини, як відомо, бувають різні... Хто виявиться чесною людиною, а хто злочинцем? 
 

 Кентервільський привид (морально-ідиалістична історія за новелою О.Вайльда)

 Заможна родина американців Отісів купує старовинний англійський маєток й отримує у "спадок" норовливого привида - сера Саймона Кентервіля.
 
 «Трилогія» (за п’єсами Т.Вільямса)

Вистава-подорож перенесе глядачів до звичайнісінької американської провінції, до у кожному будинку живе таємниця, а за кожним «ідеальним» життям – бажання вирватись з сірої бувальщини. 


 
Контакти: Тел. (063) 9815034, e-mail amateateatre@gmail.com

 

Работает на: Amiro CMS